Uniwersalny, motocyklowy wydech Akrapovic - co warto wiedzieć o jego konstrukcji??>

Wydechy do motocykli mogą mieć konstrukcję uniwersalną lub dostosowaną do konkretnego produktu. W tym pierwszym przypadku ma się do czynienia z produktem tańszym, który powinien spełniać oczekiwania większości posiadaczy motocykli. Co zatem warto o nim wiedzieć?

Uniwersalna konstrukcja, niecodzienne parametry

Każdy, nawet uniwersalny wydech Akrapovic, wykonany jest z blachy nierdzewnej. Krok ten jest podyktowany koniecznością zwiększenia jego trwałości, co ma istotne znaczenie w kontekście oddziaływania wysokich temperatur, rozpędzonych cząstek i silnych zanieczyszczeń. Poza tym jego charakterystyka sprawia, że modele te są nieco lżejsze od ich odpowiedników. Dla miłośników motocykli ma to często bardzo istotne znaczenie.

Elegancja i funkcjonalność

Większość uniwersalnych wydechów Akrapovica stawia na elegancję (niektóre są efektownie wykończone), ale tak czy inaczej zdecydowana większość z nich umożliwia wyjęcie i włożenie DB Killera. Detal ten jest wyprodukowany specjalnie dla miłośników cichej jazdy. Jeśli jednak motocyklista lubi pojeździć szybciej (i głośniej!) to może go wyjąć. Należy jednak pamiętać, że w niektórych krajach jego stosowanie jest obowiązkowe. Tak jest np. w Niemczech, gdzie tamtejsza policja bardzo często sprawdza poziom emitowanych przez motocykle dźwięków.

Podsumowanie

Uniwersalne wydechy Akrapovic to rozwiązania, które sprawdzają się w większości modeli motocykli. I choć są one funkcjonalne, to niektórzy ich twórcy stawiają na elegancję, poprzez bogate wykończenie graficzne.

Tags: