Jak dbać o klimatyzację??>

Klimatyzacja w samochodzie - chyba nikt nie wyobraża sobie dzisiaj, by miało jej braknąć. Aby jednak działała zawsze wtedy, gdy jest potrzebna, warto pamiętać o pewnych zasadach dbania o nią.

Nie tylko chłodzi 

Choć klimatyzacja samochodowa najczęściej utożsamiana jest z komfortem termicznym w gorące dni, jej rola wcale nie ogranicza się do schładzania temperatury wewnątrz samochodu. Bo poza tym, że ochładza powietrze, także skutecznie je osusza. Kiedy więc w chłodne dni szyby zaczynają parować na skutek wilgotności powietrza, klimatyzacja szybko i skutecznie ją obniża. Szyby natomiast stają się natychmiast przejrzyste.

Regularne odgrzybianie

Czysta klimatyzacja to nie tylko gwarancja jej sprawnej pracy, ale też komfortu i bezpieczeństwa używania. Dlatego tak ważne jest jej regularne odgrzybianie. I tu samo czyszczenie filtrów nie wystarcza. Bo poza brudem, nawet w najgłębszych zakamarkach gromadzą się grzyby i pleśnie, tak dobrze znane jako czynniki wywołujące alergie i choroby układu oddechowego. Profesjonalne odgrzybianie pozwala natomiast usnąć wszelkie drobnoustroje, przywracając świeży zapach czynnikowi chłodzenia.

Uzupełnianie czynnika

To właśnie on decyduje o jakości pracy całego systemu. A ponieważ w trakcie używania regularnie ulatnia się, ważne jest jego systematyczne uzupełnianie. Warto pamiętać też, że niska ilość czynnika pogarsza parametry konserwacji i smarowania układu. Bo wraz z czynnikiem cały czas w systemie krąży zabezpieczający go olej.

Regularny serwis w Nord Auto Volvo Olsztyn to podstawa. Podobnie ja regularne używanie. Jeśli więc długo nie jest potrzebna, warto włączyć ją, aby choć chwilę popracowała.

Tags: