Kiedy wymieniać opony??>

Nadchodząca wielkimi krokami zima, wzbudza u kierowców jak co roku dylemat dotyczący terminu wymiany opon na zimowe. Kiedy najlepiej jest to zrobić? Czy dopiero jak spadnie śnieg, czy znacznie wcześniej, aby uniknąć kłopotów drogowych i kolejek u wulkanizatora?

Po co zmieniamy opony?

Opona samochodowa jest jedynym czynnikiem który łączy całe auto z drogą. To od tego małego fragmentu gumy, stykającej się z asfaltem zależy jak szybko i sprawnie auto będzie się poruszało.
Niestety opony samochodowe nie posiadają właściwości, które dają możliwość używania ich w każdych warunkach. Jedne spisują się lepiej w niskich temperaturach, a inne w wyższych. Z tego powodu dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa, konieczna jest okresowa wymiana opon.

Kiedy wymieniać?

Opony najlepiej jest wymieniać w chwili osiągnięcia przez powietrze określonej temperatury, taką wymianę możesz zrobić w Volvo NordAuto Białystok. Jeśli spadnie ona poniżej 5-6 stopni Celsiusza, opony letnie tracą nieco swoje właściwości na korzyść opon zimowych. Jest to doskonały moment na ich wymianę.
Po takim zabiegu auto jest przygotowane na pierwsze niskie temperatury i możliwe opady śniegu.
Z kolei w wyższej temperaturze opony zimowe doznają sporego zużycia, dlatego też polecana jest ich wymiana na opony letnie w okresie wiosennym. W zakresie bezpieczeństwa nadal byłby by w pełni zadowalające, jednak ze strony ekonomicznej ich użytkowanie w tak wysokich temperaturach jest niewskazane.
Tags: