Kierunkowskazy motocyklowe - bezpieczeństwo na drodze!?>

Każdy motocyklista zdaje sobie sprawę z tego, że jest narażony na nieuwagę ze strony kierowców samochodów lub innych, ciężkich pojazdów. Mimo tego, często zagrożenia są bagatelizowane przez obie strony. Tak, jak kierowcy nie często nie skupiają wystarczająco dużo uwagi w lusterkach, tak również motocykliści często ryzykują życiem, nie sygnalizując swoich manewrów. Kierunkowskazy do motocykli są jednymi z najbardziej przydatnych części, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drodze.

Lepiej częściej niż za mało!


Choć nadużywanie kierunkowskazów bez powodu często drażni innych uczestników ruchu, czasem lepiej jest użyć ich w sytuacji, kiedy nie mamy pewności, co do ich potrzeby - niż nie używać wcale. Kierunkowskazy motocyklowe często nie migają podczas gwałtownych manewrów, tym samym narażając motocyklistę na kolizję.  Wynika to głównie ze zbytniej pewności siebie. Warto pamiętać, że nawet najlepszy motocyklista nie zawsze wykona manewr odpowiednio szybko i może być zależny od wczesnej reakcji innych kierowców.Zawsze sprawne!


Należy przed każdą jazdą sprawdzić sprawność wszystkich kierunkowskazów. Jest to szczególnie ważne, kiedy jeździ się w bardzo ryzykowny i często nie do końca dozwolony sposób. Zrozumienie się nawzajem na drodze jest priorytetem by zachować bezpieczeństwo.WARTO PAMIĘTAĆ: Większość wypadków motocyklowych jest spowodowana właśnie nieuwagą innych kierowców oraz nieodpowiednią sygnalizacją manewrów, jakie wykonują motocykliści. Warto o tym pamiętać i zawsze używać kierunkowskazów oraz wyposażyć swój motocykl w takie, które rzadko ulegają awarii.

Tags: