Amortyzator skrętu w motocyklu?>

Amortyzator skrętu jest dodatkowym wyposażeniem motocykla, dzięki któremu można zapobiec nieplanowanemu usunięciu prowadzącego jednoślad lub jego pasażera z motocykla.

Działanie amortyzatora skrętu

W momencie, gdy motor nabiera coraz większego przyspieszenia, środek ciężkości w motocyklu automatycznie przeniesiony zostaje na jego tylną oś. Tym samym odciążone zostaje zawieszenie znajdujące się z przodu (motocykliści sytuację te bardzo często nazywają efektem lekkiego koła). Identycznie sytuacja wygląda w przypadku jazdy po bardzo nierównej powierzchni oraz lądowaniu po jeździe na kole tylnym. Zawieszenie nie jest z punktu widzenia konstrukcyjnego zbyt dobrze przygotowane na tego typu sytuacje, dlatego też bardzo często w ich wyniku kierownica wpada w narastające wahania. Amortyzator skrętu z oferty Moto-Tour tym wahaniom może skutecznie zapobiec.

Po co motocyklowi amortyzator skrętu

Jazda motocyklem z założenia przede wszystkim ma dostarczać ogromnej przyjemności. Zmartwienia związane z drganiami kierownicy przyjemność te mogą dość skutecznie odbierać. Dlatego też każdy motocyklista w sowim ukochanym jednośladzie, dla własnego spokoju i komfortu, powinien zadbać o montaż amortyzatora skrętu.Tak naprawdę niewielu producentów motocykli decyduje się samodzielnie na montaż w swoich produktach amortyzatorów skrętu, dlatego też dbałość o te kwestie zdecydowanie najczęściej leży więc po stronie użytkowników jednośladów.

Tags: